Octomilky, nejotravnější hmyz

Poletují Vám po bytě octomilky?

Lidově se jim říká octová, vinná nebo ovocná muška. Je jasné, že jména získaly právě podle toho, na čem si pochutnávají nejraději. Největší lahůdkou je pro ně právě sklenička vína, zbytek vody se šťávou či nahnilé ovoce.
Základem je udržovat v kuchyni maximální pořádek.
Ovoce na stole pravidelně prohlížejte a snažte se kusy, které rychle hnijí, uskladňovat v lednici nebo je alespoň přikryjte.
Odpadkový koš. Potraviny, které v koši hnijí, raději okamžitě vyneste do popelnice. Když odnesete sáček, plastovou nádobu vždy vypláchněte a postříkejte dezinfekčním prostředkem. I trochu šťávy z ovoce, která se dostane na dno, je přiláká a vy se jich nezbavíte.
Nepřelévejte pokojové květiny. Mokrá hlína je pro ně ideálním místem na kladení vajíček.
Klasická mucholapka. Lepí se někde v blízkosti okna. Vylučují feromony, které octomilky přilákají a insekticidy je následně zahubí.
Stejně jako komáři i octomilky prý nesnáší vůni koření. Rozložte si po bytě misky s hřebíčkem a do květináčů můžete zapíchnout stroužek česneku. Zajímavý způsob, ale pak vysvětlujte návštěvě, kde se bere to šílené aroma.
Mnohem lepší je odřezat plastovou láhev, nalít do ní trochu vína, piva nebo džusu. Vršek zakryjte papírem nebo potravinářskou fólií a udělejte do něj malé dírky. Octomilky se dostanou dovnitř, ale už nevyletí ven. Pak jen stačí zatřepat a vylít do odpadu.

Přidáno: 26.09.2016

Diskuze k článku: Octomilky, nejotravnější hmyz