Kouzlo Heřmánku

Léčivá rostlina, která nám pomáhá už dlouhá léta

Šálek heřmánkového čaje před spaním zklidní rozechvělé nervy a přivolá klidný spánek.

Heřmánek nejenom uklidňuje. Několik jeho složek, zejména bisabolol, působí proti křečím. Uvolňuje hladké svaly trávicí soustavy a dělohy, a může tak utišit bolest žaludku způsobenou nevhodným jídlem nebo křeče při menstruaci.

Jeden nebo dva šálky heřmánkového čaje denně mohou také omezit poškození žaludku vlivem některých léků, jako je aspirin, a pomoci lidem trpícím osteoartrózu nebo jiným onemocněním, kteří musejí denně užívat léky proti bolesti.

Díky protizánětlivým a antiseptickým účinkům je heřmánek velmi prospěšný i při řadě dalších drobných zdravotních potíží.

- vyrážky a popáleniny
heřmánek zrychluje hojení řezných ran, popálenin nebo vyrážek. Jestliže jste přehnali opalování, smíchejte heřmánkový olej se stejným dílem mandlového oleje nebo jiného neutrálního oleje a naneste ho na zčervenalou kůži, kde pomůže hojit zánět vyvolávající svědění.
- podráždění kůže

Krém s obsahem heřmánku na ranky a zánět vyvolaný ekzémem. Malé množství heřmánkového oleje se používá na podporu hojení kůže po opaření.
- infekce

Heřmánková koupel ničí některé bakterie a plísně způsobující infekční onemocnění kůže a očí.

Heřmánkový čaj je možné používat k výplachům úst na zklidnění zanícené dásně, pomáhá bojovat proti onemocnění dásní a urychluje hojení aft. 

Heřmánkový čaj pomáhá při žaludečních potížích. Čaj vypijeme nalačno.

Přidáno: 04.10.2016

Diskuze k článku: Kouzlo Heřmánku